Fujian 35mm f1.6 c-mount

Sigma, Nokton(Voigtlander), Kowa vb. 3.parti üreticilerin m43 sistem için ürettiği ürünler hakkında...

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

mhmmdx
Üye

Fujian 35mm f1.6 c-mount

Mesajgönderen mhmmdx » Prş Şub 18, 2021 11:31 pm

merhaba bir şey danışacağım bilgisi olan bilgisini paylaşırsa çok sevinirim.Manual lens seviyorum ve biraz arayışa çıktım çok uygun fiyata Fujian 35mm f1.6 c-mount lens buldum. aslında yüksek bir beklentim yok bu lensten ,sadece alınır mı ufak çaplı portre ve makro fotğrafçılıkta orta düzeyde bir verim alır mıyım?

c-mount lens kullanan arkadaşlar bilgi verirse çok makbule geçer :)

Kullanıcı avatarı
ugryy
Müdavim Üye
İletişim:

Re: fujian 35mm f1.6 c-mount

Mesajgönderen ugryy » Cum Şub 19, 2021 12:14 am

Ben hiç c mount kullanmadım. Şöyle biraz göz gezdirdim internette örneklere ve kenar-köşelerde bozulma çok fazla. Onun dışında keyifli olabilir tabi.
Bende helios 44 serisinden 58mm f2 bir objektif var, dar kaçmaz ise size ben bokeh karakteristiğini ve f2.8deki keskinliğini beğeniyorum. Tabi fujian 35mm'i kaç liraya buldunuz bilmiyorum :D
E-M10 II
Olympus 40-150mm R
Raynox DCR-250

Helios 44M 2/58

coksicaksusadim

mhmmdx
Üye

Re: fujian 35mm f1.6 c-mount

Mesajgönderen mhmmdx » Cum Şub 19, 2021 12:32 am

ugryy yazdı:Ben hiç c mount kullanmadım. Şöyle biraz göz gezdirdim internette örneklere ve kenar-köşelerde bozulma çok fazla. Onun dışında keyifli olabilir tabi.
Bende helios 44 serisinden 58mm f2 bir objektif var, dar kaçmaz ise size ben bokeh karakteristiğini ve f2.8deki keskinliğini beğeniyorum. Tabi fujian 35mm'i kaç liraya buldunuz bilmiyorum :D

bende c mount hiç kullanmadım ama hazır elimde adaptör varken bir deneyeyim diyorum. sizinde dediğiniz gibi köşelerde vs bozulmalar çok ,fakat bokeh efektleri kısmen hoşuma gitti farklı bir havası var(tabi bokeh yaparken arka planla beraber öndeki objeyide kısmen flu yapıyor.) bu yüzden bir deneyeyim diyorum. başka arkadaşlarında fikri ve kullanmışlığı varsa bizimle paylaşabilirler bilgilerini.

“Diğer markaların m43 sistem lensleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir