Yeni üyelik ve tanışma...

Bizi yeni mi buldunuz ? Öyle ise hoş geldiniz. Kendinizi tanıtmak istiyorsanız buyrun buradan...

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

nanoteknik
Isınmaya Başlayan Üye

Yeni üyelik ve tanışma...

Mesajgönderen nanoteknik » Cmt Tem 18, 2020 9:29 pm

Tüm arkadaşlara selâm ve saygılarımı sunuyorum. İsmim Murat. Öğretmenim. Birkaç ay önce Olympus om-d e-m10 mark 2 aldım. Daha önce filmli birkaç makine ile kompakt canonlar ve giriş seviyesi dslr kullandım. Uzunca bir süre bitkili akvaryum peysajı ve fotoğraflaması ile ilgilendim. İsim vermemde bir sakınca yoksa eğer Değirmen ve Sosyologca gibi dergilerde sinema, edebiyat, sosyoloji ve sosyal tarih üzerine makaleler yazdım. Manzara ve mimari fotoğrafçılık ilgimi çeken alanlar. Siteyi üye olmadan önce takip etmeye başlamıştım. Farklı coğrafyalara ait fotoğrafları kategorik olarak incelemeyi ve arşivlemeyi severim. Siteye katkı sağlayan moderatörler başta olmak üzere yazdıklarını ve site dışı katkılarını ilgiyle takip edip istifade ettim. Etmeye de devam ederim inşallah. Hepsine fırsat bulmuşken çok teşekkür ediyorum. ' ciddiyibiri'nin forum dışı yazdıklarından da oldukça faydalandım. Bilahare teşekkür ederim. Tekrar selam ve saygılarımı sunuyorum...

https://www.flickr.com/photos/188512358@N07/
https://www.instagram.com/mdemirci76/
En son nanoteknik tarafından Pzr Tem 19, 2020 8:06 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Yeni üyelik ve tanışma...

Mesajgönderen DrOpMaN » Cmt Tem 18, 2020 9:41 pm

Aramıza hoş geldiniz :)
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

nanoteknik
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen nanoteknik » Pzr Tem 19, 2020 12:46 am

DrOpMaN yazdı:Aramıza hoş geldiniz :)

Hoş bulduk. Selamlar...

sgtab1
Sağlam Üye

Mesajgönderen sgtab1 » Pzr Tem 19, 2020 6:31 am

nanoteknik yazdı:...

Hosgeldiniz,
Olympus OM-D E-M5, Olympus M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ Lens.

Gecmiste yaptiklarimi geriye donup degisteremem, ama su anda ileriye yonelik her seyi hedefleyebilirim.

nanoteknik
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen nanoteknik » Pzr Tem 19, 2020 11:39 am

sgtab1 yazdı:

Hosgeldiniz,

Selâmlar. Hoş bulduk.

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Pzr Tem 19, 2020 1:27 pm

Hoş geldiniz. Keyifli forumlar.
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

listera
Üye

Mesajgönderen listera » Pzr Tem 19, 2020 2:15 pm

Hoş geldiniz.
Naçizane bir öneri; fotoğrafçılık konusunda kendinizi geliştirmek için Internet sitelerini ziyaret ediyorsanız, teknik ekipmanın , markaların ya da formatlarının sohbete konu edildiği forumlarda fazla takılmayın ya da kendinizi bu konulara kaptırmayın:) Çoğu konuda olduğu gibi bu konuda da insanlara işin kabuğuyla ilgili (megapiksel, odaklama hızı, sensörün boyutu vs.) yorum yarışına girmek, çekim teknikleri, kompozisyon, ışık gibi işin doğasına ilişkin başlıklara değinmekten kolay geldiğindendir ki herhangi bir alanda paylaştığınız bir karenin güzel ama Sony 12-24 GM ile çekilmiş olsa köşelerinin bozuk çıkmayacağına, ya da ISO 8000 ile Nikon D bilmemkaç modeliyle ile çekilmiş bir kareye göre daha gürültülü olduğuna ya da renk seçiminin sorunlu olduğuna değinip Fuji renklerinin bir başka olduğuna vurgu yapan ufuk açıcı yorumlarla karşılaşabilirsiniz. Tüm bunları buraya yazmamamın sebebiyse son dönemde bu alanda foruma kendini tanıtan arkadaşlardan kayda değer bir kısmının çok kısa bir zaman içinde elindeki ekipmanı satıp sistem değişikliğine gitmesi.

nanoteknik
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen nanoteknik » Pzr Tem 19, 2020 7:27 pm

biunlu yazdı:Hoş geldiniz. Keyifli forumlar.

Hoş bulduk. Teşekkürler...

nanoteknik
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen nanoteknik » Pzr Tem 19, 2020 8:02 pm

listera yazdı:Hoş geldiniz.
Naçizane bir öneri; fotoğrafçılık konusunda kendinizi geliştirmek için Internet sitelerini ziyaret ediyorsanız, teknik ekipmanın , markaların ya da formatlarının sohbete konu edildiği forumlarda fazla takılmayın ya da kendinizi bu konulara kaptırmayın:) Çoğu konuda olduğu gibi bu konuda da insanlara işin kabuğuyla ilgili (megapiksel, odaklama hızı, sensörün boyutu vs.) yorum yarışına girmek, çekim teknikleri, kompozisyon, ışık gibi işin doğasına ilişkin başlıklara değinmekten kolay geldiğindendir ki herhangi bir alanda paylaştığınız bir karenin güzel ama Sony 12-24 GM ile çekilmiş olsa köşelerinin bozuk çıkmayacağına, ya da ISO 8000 ile Nikon D bilmemkaç modeliyle ile çekilmiş bir kareye göre daha gürültülü olduğuna ya da renk seçiminin sorunlu olduğuna değinip Fuji renklerinin bir başka olduğuna vurgu yapan ufuk açıcı yorumlarla karşılaşabilirsiniz. Tüm bunları buraya yazmamamın sebebiyse son dönemde bu alanda foruma kendini tanıtan arkadaşlardan kayda değer bir kısmının çok kısa bir zaman içinde elindeki ekipmanı satıp sistem değişikliğine gitmesi.

İlginiz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Z kuşağına baba ve hoca, Y kuşağını teğet geçmiş bir X kuşağı olarak fayda-maliyet analizinde yeterince tutarlı ve istikrarlı olduğumu ifade etmeliyim. İsraftan ve gereksiz harcamalardan hiç hoşlanmayan ve nesli hızla tükenmekte olanlardanım. Söylediklerinizi gayet iyi anlıyorum. Ben daha çok işin biraz teknik ziyadesiyle de sanatsal doyuruculuğuyla ilgili kısımlarına ilgi duyuyorum. Alanda çıkan üç dergiyi de takip etmeye çalışıyorum. Bulabildiğim bazı kaynakları okudum, bazılarını da sipariş ettim. Aynasıza geçmeye karar verdikten sonra dahi bir buçuk yıl bekleyerek ön araştırma, inceleme ve okuma ile zaman geçirip bekledim. Aldığım karardan da ziyadesi ile memnun kaldım. Makinemi küçük bir el çantasında her yere götürebilmek ve fotoğraf çekebilmek en güzeli. ''Raw''lar ile uğraşmaya zaman bulamadım ama az da olsa bazı ''jpeg''leri flickr adresine yükledim. Zaman buldukça daha da eklerim. Fırsatınız olursa bakar fikir verirsiniz. Tekrar teşekkür eder saygılarımı sunarım...

emirhan
Üye

Mesajgönderen emirhan » Pzr Tem 19, 2020 10:45 pm

Merhabalar, hoş geldiniz.
Canon FTbN + Canon FDn 50/1.4 + OM-D M10 Mark 1

Kullanıcı avatarı
burakciftci82
Müdavim Üye

Mesajgönderen burakciftci82 » Pzt Tem 20, 2020 2:35 am

Merhabalar hoş geldiniz.
Makaleleriniz hakkında belirttiğiniz tüm başlıklar yoğun ilgi alanlarım, özellikle de sinema. Makalelerinizi okuyabileceğim bir kaynak varsa okumaktan büyük keyif duyarım.
https://www.flickr.com/photos/144968395@N08/

Fujifilm X-S10
Fujiflm X-T1
XF 18-55mm F/2.8-4 | XF 56mm F/1.2 | XF 90mm F/2

Olympus OM-D E-M10 MARK 2
40-150mm R F3.5-5.6

nanoteknik
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen nanoteknik » Pzr Tem 26, 2020 10:21 pm

burakciftci82 yazdı:

Merhabalar hoş geldiniz.
Makaleleriniz hakkında belirttiğiniz tüm başlıklar yoğun ilgi alanlarım, özellikle de sinema. Makalelerinizi okuyabileceğim bir kaynak varsa okumaktan büyük keyif duyarım.

https://turkcealtyazi.org/viewtopic.php?t=15410

Kusura bakmayın, meşgul idim. Bir link ekledim. Fırsatım olursa başka da gönderirim. Selâmlar...

nanoteknik
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen nanoteknik » Pzr Tem 26, 2020 10:22 pm

emirhan yazdı:Merhabalar, hoş geldiniz.

Hoş bulduk. Selâmlar...

fanican
Üye
İletişim:

Mesajgönderen fanican » Sal Nis 27, 2021 3:59 pm

Merhaba,
Foruma üyeliğim eski ama galiba burada mesajım yok.

“Aramıza yeni katılan üyelerimizin mekanı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir